Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MPK od kuchni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MPK od kuchni
28-11-2022 06:00   Janusz Ludwiczak
Replikę tramwaju typu I wraz z wagonem doczepnym Carl Wejer z 1905 roku czy jednoczłonowy w pełni niskopodłogowy tramwaj Moderus Gamma, a także bimby i autobusy zbudowane z klocków Lego można było zobaczyć podczas "Katarzynek".

Z okazji przypadającego 25 listopada dnia św. Katarzyny, która jest patronką kolejarzy, ale też tramwajarzy MPK zaprosiło mieszkańców na "Katarzynki", podczas których można było poznać poznańską komunikację miejską "od kuchni".

W zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej odbywały się nauki jazdy tramwajem. Chętni mogli zwiedzić muzeum komunikacji miejskiej, czyli Izbę Pamięci i Tradycji MPK. Prezentowane były tam stare bilety, dawne kasowniki czy wykonane z tektury oraz z klocków Lego modele tramwajów i autobusów.

Z kolei na wyłączonym z użytkowania przystanku PeSTki przy Dworcu Zachodnim prezentowany był historyczny i gospodarczy tabor oraz pojazdy zaplecza technicznego. Można było zobaczyć m.in. replikę tramwaju typu I z 1905 r. z wagonem doczepnym Carl Weyer czy najnowsze tramwaje, w tym pierwszy w Polsce jednoczłonowy i w pełni niskopodłogowy tramwaj – Moderus Gamma LF 05 AC.

W poznańskim MPK pracuje ponad 2 tys. osób, wśród których są nie tylko motorniczowie tramwajów i kierowcy autobusów, ale również mechanicy, technicy, pracownicy zaplecza technicznego czy pracownicy służb nadzoru ruchu.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: