Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy wybrali nową Radę "Osiedla Łazarz" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy wybrali nową Radę "Osiedla Łazarz"
27-04-2023 08:20   Janusz Ludwiczak
Jerzy Babiak, Izabella Hermanowska i Andrzej Grzybowski nie będą już członkami Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Mandat uzyskali za to miejski radny Filip Olszak, Wojciech Dera czy były kierownik administracji Zdzisław Nowak. Frekwencja w głosowaniu wyniosła 3,83%.

Jak już informowaliśmy w poniedziałek i wtorek mieszkańcy "Osiedla Łazarz " Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald mogli wybierać nową radę osiedla na najbliższą 3-letnią kadencję.

Wybory odbyły się w ramach Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald". W wyborach mogli wziąć udział tylko "spółdzielcy", czyli mieszkańcy "Osiedla Łazarz" SM Grunwald lub ich pełnomocnicy. Kandydat do rady nadzorczej musiał wcześniej zebrać 30 podpisów poparcia "spółdzielców".

W poniedziałek odbyły się wybory dla mieszkańców bloków "górnego" Łazarza. Z tego rejonu do Rady "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald wybrano: Marię Łazarz (przewodniczącą Rady "Osiedla Łazarz" poprzedniej kadencji i wieloletnią przewodniczącą Zarządu Osiedla Św. Łazarz – jednostki pomocniczej miasta Poznania), Zdzisława Nowaka (który był kierownikiem administracji w latach 2014-2022), Tomasza Rybackiego, Andrzeja Sokolnickiego, Iwonę Święcichowską i Małgorzatę Wojtkowiak. Mandatu nie udało się uzyskać Izabelli Hermanowskiej.
W pierwszym głosowaniu wzięło udział 48 członków (w tym 35 pełnomocników) na 1320 uprawnionych do głosowania – frekwencja wyniosła 3,64%.

Drugiego dnia, we wtorek wybierano radnych spółdzielczej "Rady Osiedla Łazarz" z dolnego Łazarza. Mandaty uzyskali: Lidia Adamska, Helena Czajka, Wojciech Dera (były radny Osiedla Św. Łazarz – jednostki pomocniczej miasta Poznania), Maria Ignaszak, Bogumiła Kalińska, Mariusz Kopeć, Filip Olszak (radny miasta Poznania) i Tomasz Orłowski.
W głosowaniu tym wzięło udział 60 osób (w tym 30 pełnomocników) spośród 1500 uprawnionych do głosowania – frekwencja wyniosła 4%.

W spółdzielczej "Radzie Osiedla Łazarz" nie będą już zasiadać Jerzy Babiak i Andrzej Grzybowski, którzy nie uzyskali wystarczającej liczby głosów.

Z kolei do Rady Nadzorczej SM Grunwald wybrani zostali: Helena Czajka, Maria Ignaszak, Maria Łazarz oraz Małgorzata Wojtkowiak-Sobała.

Frekwencja w wyborach do Rady "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald wyniosła łącznie 3,83% (w głosowaniu wzięło udział 108 osób na 2820 uprawnionych). Dla porównania w poprzednich wyborach, w 2019 r. w wyborach wzięły udział zaledwie 53 osoby spośród 2682 uprawnionych do głosowania (frekwencja 1,98%), w 2016 r. frekwencja wyniosła 2,1%, a w 2013 – 3,84%.

Rada "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald w kadencji 2023-2025:
  1. Lidia Adamska
  2. Helena Czajka
  3. Wojciech Dera
  4. Maria Ignaszak
  5. Bogumiła Kalińska
  6. Mariusz Kopeć
  7. Maria Łazarz
  8. Zdzisław Nowak
  9. Filip Olszak
10. Tomasz Orłowski
11. Tomasz Rybacki
12. Andrzej Sokolnicki
13. Iwona Świechowska
14. Małgorzata Wojtkowiak-Sobała.

Czym zajmuje się Rada "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald?

 • Współdziałanie z Zarządem i Radą Nadzorczą przy ustalaniu planów gospodarczych w zakresie gospodarki zasobami mieszkaniowymi i działalności społecznej i kulturalnej.
 • Uchwalenie planów gospodarczo-finansowych Osiedla i programów działalności społecznej i kulturalnej.
 • Podejmowanie uchwał w sprawie zasad gospodarki finansowej Osiedla.
 • Opiniowanie zasad rozliczania kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi i użytkowymi Osiedla.
 • Wyrażanie opinii w sprawach: przyjęcia i zwolnienia kierownika Osiedla i jego zastępców, przyznawania wynagrodzeń, premii i nagród oraz nakładania kar.
 • Sprawowanie nadzoru i kontroli nad działalnością kierownika Osiedla i jego zastępców.
 • Nadzorowanie celowości wydatków, przetargów i rachunków oraz planów rzeczowo–remontowych Osiedla, ich wykonania oraz powoływanie rzeczoznawców dla wykonania określonych zadań i nadzorowanie finansowania wydatków poniesionych na ten cel.
 • Rozpatrywanie skarg na działalność kierownika Osiedla i jego zastępców.
 • Ustalanie podziału Osiedla na grupy członkowskie.
 • Podejmowanie uchwał w sprawie zawierania umów o ustanawianie praw do lokali użytkowych, garaży i miejsc postojowych w budynkach i na terenach przekazanych do eksploatacji Osiedla. Podejmowanie uchwał w sprawie oddawania w najem lokali użytkowych, garaży i miejsc postojowych, zagospodarowania terenów między budynkami, ustalania opłat za używanie lokali i terenów.
 • Wytyczanie kierunków i prowadzenie działalności społecznej i kulturalnej na terenie Osiedla, sprawowanie nadzoru nad działalnością placówek społeczno – kulturalnych w Osiedlu.
 • Podejmowanie uchwał w sprawie prowadzenia placówek społecznych i kulturalnych na terenie Osiedla.
 • Współdziałanie z instytucjami powołanymi do pomocy i opieki społecznej.
 • Krzewienie kultury współżycia społecznego i propagowanie poszanowania mienia społecznego, organizowanie postępowania pojednawczego.
 • Współdziałanie z organami samorządu gminnego i organizacjami społecznymi w dziedzinie realizacji zadań gospodarczych, społecznych i kulturalnych w Osiedlu oraz innych zadań o charakterze ogólnomiejskim.
 • Podział mandatów do Rady Nadzorczej na poszczególne grupy członkowskie.
 • Zajmowanie stanowiska w sprawie wystąpienia na drogę sądową w stosunku do członka zalegającego z opłatami eksploatacyjnymi za co najmniej 3 okresy płatności.
 • Zajmowanie stanowiska w sprawie wystąpienia przez Zarząd Spółdzielni z wnioskiem do Rady Nadzorczej o pozbawienie członkostwa przez wykluczenie albo wykreślenie z rejestru członków Spółdzielni.
 • Rozpatrywanie innych spraw związanych z działalnością Osiedla.


Fot: Andrzej Radwański (1-11), Maria Łazarz (12-14)

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: