Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Ptaki Łazarza warte poznania" – Rada Osiedla Św. Łazarz wydała gazetkę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Ptaki Łazarza warte poznania" – Rada Osiedla Św. Łazarz wydała gazetkę
25-06-2023 01:03   Janusz Ludwiczak
"Żyją obok nas. Spacerują z nami po chodnikach i parkingach. Towarzyszą nam podczas zakupów. Są obecne w każdym parku. Zakładają gniazda w budynkach miejskich… Na całym świecie żyje około 10 tysięcy gatunków ptaków, w Polsce 467, w Poznaniu 270, a na Łazarzu?" – pisze radny Paweł Kowalczyk w najnowszym numerze "Na Łazarskim Fyrtlu", gazetki wydawanej przez Radę Osiedla Św. Łazarz.

Po półrocznej przerwie ukazało się pierwsze w tym roku wydanie gazetki "Na Łazarskim Fyrtlu" – biuletynu informacyjnego Rady Osiedla Św. Łazarz.

W najnowszym, 12. numerze "Na Łazarskim Fyrtlu" radna Joanna Ellmann przeprowadza wywiad z Ulą Kisiel-Grzanką i Bogusią Garus na temat "Przystanku Pireus". Jest również rozmowa z Agnieszką Krauze, opiekunką osób z niepełnosprawnościami z Fundakcji Ktoś.

Z kolei radna Sylwia Badzińska wspomina o programie bezpłatnej kastracji i sterylizacji zwierząt właścicielskich.

W gazetce łazarskiej rady osiedla również wywiad z właścicielką kawiarni SZOK, a na dwóch ostatnich stronach o ptakach na Łazarzu pisze radny Paweł Kowalczyk.

Rada Osiedla Św. Łazarz swój biuletyn "Na Łazarskim Fyrtlu" wydała dopiero po półrocznej przerwie, w znacznie mniejszym nakładzie (pierwsze numery wychodziły w ilości 2 500 egzemplarzy, to wydanie ukazał się zaledwie w 900 szt.).

Wcześniej w maju zmieniony został redaktor naczelny. Radną Beatę Szeszułę, która przeprowadziła się do Warszawy zastąpił radny Amadeusz Smirnow.

Najnowszy numer "Na Łazarskim Fyrtlu" oraz archiwalne wydania wszystkich biuletynów można pobrać w naszym serwisie www.radaosiedla.lazarz.pl.

Najnowszy numer "Na Łazarskim Fyrtlu" {POBIERZ PDF}


Komentarze (2)

25-06-2023 12:11:40
Łazarski mieszkaniec
No nie wiem czy biuletyn Rady wydawany z miejskich pieniędzy powinien zawierać reklamy cukierni prywatnych.Chyba przydałoby się więcej o wydarzeniach na Łazarzu,np.harmongram tego co będzie się działo na Rynku.Artykul o ptakach fajny ale czy 2 strony i tak ubogiego numeru musi być zajęte przez artykuł radnego.
25-06-2023 11:08:11
Ela
"Radna" Szeszuła "zrezygnowała" (inaczej by ją odwołali z pewnością) z "pełnienia funkcji naczelnej" i od razu są efekty. Panie Redaktorze czy ta "radna" również pobiera diety? Ona nawet nie mieszka w Poznaniu.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: